AML – przeciwdziałanie praniu pieniędzy
W ramach szkolenia adresaci zostaną zapoznani z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w celu prawidłowego realizowania nałożonych na nich obowiązków ustawowych oraz w uniknięcia realizowania przez nich transakcji podejrzanych.
Szczególnie uwzględnione zostaną zmiany, jakie zostały wprowadzone ustawą z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz niektórych innych ustaw, która ma na celu implementację Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/843(Dyrektywa V AML)
Adresaci szkolenia:
Szkolenie skierowane jest w szczególności do pracowników departamentów Compliance, prawnych, zarządzania ryzykiem, zasobów ludzkich, kontroli wewnętrznej i innych chcących rozwinąć lub stworzyć dobrze funkcjonujące stanowisko whistleblowera.
Cele szkolenia:
Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z założeniami ustawy AML i jej konsekwencjami dla funkcjonowania organizacji z uwzględnieniem specyfiki prowadzonego biznesu oraz wyposażenie ich w kompetencje niezbędne do samodzielnego analizowania zagrożeń pod kątem przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy w firmie.
Metodyka prowadzenia zajęć:
Szkolenie ma formę warsztatu, w trakcie którego uczestnicy poznają konsekwencje dyrektywy V AML, zakres jej obostrzeń oraz warunki i wymogi niezbędne do prawidłowego skonstruowania procesów i zabezpieczeń w swojej firmie.
Korzyści dla uczestników:
Wyposażenie uczestników w kompetencje i wiedzę wymagane do stworzenia procesów i zabezpieczeń zgodnych z dyrektywą Parlamentu Europejskiego we własnej organizacji.