Adam Kopeć

.

Jestem Miłośnikiem Excela. W swojej pracy zawodowej od wielu lat korzystam z możliwości Excela i szkolę ludzi w celu lepszego wykorzystania możliwości tej aplikacji.

Od 2015 roku prowadzę kanał na YouTube (Excel i Adam), na którym jest umieszczonych ponad 700 filmów dostępnych publicznie, które średnio są oglądane około 3 000 razy dziennie, przez ponad 12 000 subskrybentów, co daje łącznie prawie 5 000 000 odsłon, jak do tej pory.

Moja pasja doprowadziła do wydania wraz z redakcją Komputer Świat trzech książek o Excelu:

  • Excel w przykładach. Zaawansowane funkcje krok po kroku
  • Mistrz Excela w 20 dni
  • 50 najważniejszych funkcji

Oraz stworzenia 7 kursów wideo dostępnych między innymi na platformie edukacyjnej Udemy.

1 maja 2017 roku dostałem nagrodę Microsoft Most Valuable Professional, która jest przyznawana osobą, które bardzo dobrze znają technologię Microsoftu (Excel) i dodatkowo udzielają się w społeczności np.: nagrywają filmy na YT, piszą książki, występują na konferencjach etc.

Pracuję z Excelem od 2015 roku. Zdobyłem certyfikat Microsoft Office Specialist Excel 2010, ale dużo cenniejsze są dla mnie podziękowania od osób, którym pomogłem rozwiązać problemy z Excelem.

Szkoliłem zarówno indywidualne osoby, głównie dzięki pomysłowi napisania książki o Excelu jako dialog (Mistrz Excela), oraz małe i średnie firmy, dla których projektowałem arkusze w Excelu ułatwiające podsumowanie danych sprzedażowych, tworzenie cenników, tabel ułatwiających zarządzanie flotą samochodów czy tłumaczy itp.