Agnieszka Cieciora

.

Od 2009 roku wspieram i szkolę pracodawców jak i pracowników z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy pod kątem danej branży. Na przestrzeni tych lat współpracowałam z wieloma branżami od firm budowlanych, transportowych, branży medycznej, spożywczej, produkcyjnej, logistycznej i wielu innych wprowadzając konkretne rozwiązania dla zachowania najwyższej jakości bezpieczeństwa jak i higieny pracy na danych stanowiskach. W swojej pracy skupiam się na przekazaniu jak największej wiedzy uwzględniajc wymogi danej branży, specyfikacji zawodów oraz pod kątem przepisów wynikających z  Rozporządzenia Prawa Pracy. Każda branża jest inna i dlatego bardzo przywiązuje wagę do zapoznania się z procedurami w danej firmie i pod to przygotowuję program szkolenia, aby w jak największym stopniu zapewnić bezpieczeństwo pracowników. Weryfikuję stopień zagrożenia w danych zakładach i analizuję prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków podczas wykonywania pracy obliczając konkretne oparte na liczbach ryzyko zawodowe. Próbuję zniwelować występujące choroby zawodowe i wypadki przy pracy doprowadzając do najmniejszego ryzyka wystąpienia zagrożeń. Proponowane przeze mnie zmiany i środki ochorny indywidualnej zmniejszają możliwość wystąpienia działań niepożądanych, a co za tym idzie zwiększam bezpieczeństwo pracowników i tym samym odciążam obarczonych tym  pracodawców.

Na przestrzeni tych lat byłam obecna podczas wielu kontroli między innymi z Państwowej Inspekcji Pracy czy Sanepidu i każda z nich przebiegła pomyślnie dla pracodawców klasyfikując ich zakłady pracy jako bezpieczne co ewidentnie wpływa na dobre imię firmy zapewniając  pracownikom dobre i bezpieczne warunki pracy i  przyczyniają się do ich rozwoju i łatwiejszego pozyskiwania nowych zadowolonych pracowników .

Wykształcenie Inspektora z zakresu BHP dało mi wiedzę i narzędzia aby rozpcząć pracę w tym zawodzie. Lata pracy według Ustawy o szkoleniach bhp uklasyfikowały mnie jako starszego specjalistę w tej dziedzinie. Studia wyższe ( Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ) o specjalności: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna pozwoliły mi wprowadzić zupełnie nowe narzędzia do prowadzenia szkoleń i uczynić je ciekawszymi i łatwymi do przyswojenia. Moje wykłady są ciekawe i nikt z nich nie wychodzi znudzony, a wręcz przekonany ze takie szkolenia są potrzebne i pomagają uświadomić pracownikom stopień zagrożenia wynikający z danego stanowiska. Pracownicy chętniej stosują środki ochrony indywidualnej, a ilość występowania wypadków przy pracy spada czyniąc zakład pracy środowiskiem sprzyjającym rozwojowi każdej jednostki.

Na przestrzeni tych  lat współpracowałam z takimi firami jak : Alfa Stal, Klinika Zdrówko, Pack-Pol, Ami-Pack, Metal Industry, SMH Toruń, Nordic Motor, Nova Motor, Paco Usługi Transportowe, VAV Trans, Flowers Trans, Henrik Hansen, Narodowy Bank Polski, Wittchen, Promod, K.W. Sp. z o.o., Smartbud, Enrobud, Flexijob, Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, Loginex, Lincor Software i wiele innych.

Do moich obowiązków nie należą tylko szkolenia, ale również analiza i opracowywanie ryzyka  zawodowego, sporządzanie dokumentacji powydpakowej, sporządzanie bezpiecznej obsługi danej maszyny, prowadzenie rejestru wypadków i chorób zawodowych, ustalanie wewnętrznych regulaminów bezpieczeństwa pracy, tabel przydziału odzieży roboczej sprawując pełną opiekę nad dana firmą pod kątem bhp.

Dla mnie we współpracy liczy się wzajemne zaufanie.