Anna Bartosińska

.

Od 2005 roku wspieram liderów oraz całe zespoły w podnoszeniu efektywności i osiąganiu celów (od 2015 jako konsultant / trener zewnętrzny). Pracując z kadrą zarządzającą wdrażam w firmach kulturę przywództwa, procesy wspierające zarządzanie zespołem, realizuję projekty mające na celu podnoszenie kompetencji menedżerów. Projektuję i wdrażam procesy HR (od planowania zatrudnienia, po outplacement) ze specjalizacją w procesach opartych na kompetencjach (budowanie modeli kompetencyjnych, identyfikacja, ocena i rozwój kompetencji). Pracowałam zarówno z korporacjami, głównie z branży automotive i logistyki, jak i z firmami sektora MSP. Pracując w trzecim sektorze prowadziłam międzynarodowe zespoły projektowe.

Wykształcenie ekonomiczne pozwala mi  (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) projektować i wdrażać procesy rozwojowe łączące w sobie realizację celów biznesowych firm z dbaniem o satysfakcję i zaangażowanie ich pracowników. Zaś umiejętności wspierania pracy z kompetencjami i prowadzenia procesów rozwojowych (Szkoła Trenerów SKiTZ Matrik,  Coaching Center) pomagają skutecznie odkrywać i rozwijać potencjał swoich klientów. Swoje programy buduję zgodnie ze standardem HRD BP. Jestem także certyfikowanym ekspertem Thalento – kompleksowego narzędzia badania osobowości, kompetencji i motywacji.

Współpracuję z Wyższą Szkołą Bankową w Chorzowie, gdzie dzielę się swoją wiedzą ze studentami takich kierunków jak zarządzanie, psychologia w biznesie czy pedagogika.

Współpracowałam m.in. z takimi firmami jak: ZF Group / TRW, GE Healthcare, , Fresenius-Kabi, Cooper Standard, DB Schenker i DB Cargo, Elekta Business Services, BCC (wchodząca w skład PeKaO S.A.), Grupa Boryszew, Grupa LAKMA.

Prowadzę szkolenia z zakresu: zarządzania zespołem, budowania zaangażowania i motywowania pracowników, delegowania i egzekwowania zadań, komunikacji interpersonalnej, zarządzania sobą w czasie, twórczego rozwiązywania problemów, radzenia sobie ze stresem i emocjami, organizacji pracy zespołów zdalnych i hybrydowych, zarządzania talentami i rozwojem pracowników oraz procesów i systemów HR.