Data: 01.01.2026
1 dzień
Online
Zarejestruj się
1
1

Do zapłaty: 1495,00 zł/netto

JAKIE SĄ CELE SZKOLENIA? Program

Szkolenie zostało skonstruowane, aby uzupełnić podstawową wiedzę zdobytą samodzielnie lub dzięki wcześniejszemu udziałowi w szkoleniu SQL.

Jego zawartość to nie tylko zbiór dobrych praktyk, ale również zaawansowane kwerendy i niebanalne wyrażenia.

Rozwiń

Program

9:00

1 DZIEŃ

1. Rozszerzone grupowanie danych
• ROLLUP
• CUBE
• GROUPING ID/GROUPING SETS

2. Łączenie zbiorów danych
• UNION/UNION ALL
• EXCEPT
• INTERSECT

3. Wybrane funkcje
• Tekstowe
• Daty i czasu
• Matematyczne
• Konwertujące

4. Transformacje danych (PIVOT / UNPIVOT)

5. Wykorzystanie funkcji szeregujących, tworzenie rankingów
• Funkcja okna OVER()
• ROW_NUMBER()
• RANK()
• DENSE_RANK()
• NTILE(n)

6. Tworzenie pod zapytań wielokrotnie zagnieżdżonych
• Zapytania CTE (Common Table Expression)
• Wykorzystanie widoków
• Tabele tymczasowe
• Rekurencyjne CTE

7. Poruszanie się po rekordach
• FETCH, OFFSET
• LAG, LEAD

8. Obliczenia:
• Suma narastająca
• Raporty YTD – Miesiąc do miesiąca
– Kwartał do kwartału
– Rok do roku

9. Tworzenie sparametryzowanych procedur i funkcji
• Wykorzystanie zmiennych
• Bloki warunkowe
• Wykonywanie operacji w pętli

10. Pobieranie, wysyłanie danych
• Import danych z zapytań, widoków, tabel
• BULK INSERT

 

Rozwiń

Regulamin

  1. Koszt uczestnictwa jednej osoby w spotkaniu jest różny i uzależniony od charakterystyki spotkania. Dokładna cena jest podana w warunkach uczestnictwa dotyczących danego szkolenia zamkniętego.
  2. Cena obejmuje:  prelekcje, materiały warsztatowe.
  3. Przesłanie do BMS  pocztą elektroniczną, wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego lub rezerwacja miejsca/miejsc poprzez wypełnienie online Formularza zgłoszenia stanowi zawarcie wiążącej umowy pomiędzy zgłaszającym, a BMS. Faktura pro forma jest standardowo wystawiana i wysyłana drogą mailową po otrzymaniu formularza zgłoszeniowego. Po zakończeniu warsztatów zostanie wystawiona i przesłana faktura VAT. Zgłaszający wyraża zgodę na otrzymanie faktury VAT bez podpisu odbiorcy.
  4. Osoba podpisująca formularz zgłoszeniowy w imieniu Zgłaszającego oświadcza, iż posiada stosowne uprawnienie do działania  w imieniu i na rzecz zgłaszającego, w szczególności do zwarcia umowy z BMS.
  5. W przypadku braku uczestnictwa w warsztatach, Zgłaszający zobowiązany jest uiścić pełną kwotę kosztów uczestnictwa w wysokości wynikającej z umowy.
  6. Brak wpłaty nie stanowi rezygnacji z udziału w spotkaniu.
  7. W miejsce osoby zgłoszonej do udziału w spotkaniu może wziąć udział inna osoba wskazana przez Zgłaszającego.
  8. Zgłaszający wyraża zgodę na umieszczenie logo jego firmy na stronie organizatora w module „Nasi klienci”
  9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
  10. Wysyłając zamówienie zgadzam się na umieszczenie moich danych osobowych w bazie danych spółek należących do BMS Poland Group Sp. z o.o. oraz pozostałych partnerów konferencji na ich przetwarzanie dla potrzeb marketingowych, zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny a podającemu przysługuje prawo wglądu do tych danych, jak i możliwość ich poprawiania.
  11. Wyrażam zgodę na otrzymywanie pocztą elektroniczną informacji handlowych, w tym e-mailingów i newsletterów wysyłanych przez Spółki należące do BMS Poland Group Sp. z o.o.
Rozwiń